W sobotę wraz z dziećmi z Przystani odwiedziliśmy fantastyczne miejsce!

Zagroda Uśmiechu "Ujena" - nasi wspaniali Gospodarze zapoznali nas z mieszkańcami zagrody: kucykami, konikami, alpakami, kozami, osiołkiem i świnką i zdradzili nam także niektóre tajniki życia tych zwierzaków.

Oczywiście była również okazja do zrobienia kilku okrążeń na konikach! Co było niesamowitym przeżyciem i nowym doświadczeniem dla wielu z nas! Dzieci szczególnie upodobały sobie hamaki, rozwieszone między drzewami! Bujankom nie było końca.

A na koniec zasiedliśmy wszyscy przy ognisku, żeby upiec kiełbaski.

W Zagrodzie Uśmiechu spędziliśmy fantastyczny czas, pełen wrażeń! Serdecznie dziękujemy Gospodarzom Zagrody za cudowną gościnę!

Dzieciom tak bardzo się podobało, że na pewno jeszcze tam wrócimy!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Projekt dofinansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja

Czy łatwo jest wykonać własną grę ? Nie! Ale nasze dzieci pod kierunkiem Pani Klaudii stworzyły grę z wycieczki do Krakowa!

Podczas wczorajszych zajęć w Przystani dzieci pod kierunkiem Pani Klaudii samodzielnie wykonały grę o swojej wycieczce do Krakowa. Piękna i kolorowa posłużyła nam do utrwalenia wiedzy o tym cudownym mieście. Drużyny odpowiadały na pytania o zróżnicowanym stopniu trudności i trzeba przyznać, że świetnie sobie poradziły! A nie zawsze było łatwo.

Zajęcia z Panią Magdą to również ciekawy temat! Jakie marzenia kryją się w głowach naszych milusińskich? Mogliśmy je zobaczyć na rysunkach wykonanych przez dzieci.

To się w głowie nie mieści! 

Dziękujemy Pani Magdzie z Bliżej dziecka i siebie za kolejne super zajęcia! 

Projekt dofinansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja 

Las w szkle ? Tak ! Zobaczcie jak wyszły naszym dzieciom prace dla Mam z okazji Dnia Matki :)

Podczas wczorajszych zajęć w Przystani, dzieci nauczyły się jak wykonać "las w szkle".

Z pomocą Pani Anita Kokoszewska - Dzida zasadziły roślinki w szklanych wazonach i ozdobiły kamykami, mchem, patyczkami i muszelkami. Wykonały piękne prace, które podarują swoim Mamom z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Serdecznie dziękujemy Pani Monice Konior ze Szkółka Krzewów Ozdobnych Tomasz Konior za pomoc w dobraniu pięknych roślinek.

Na zajęciach TUS z Panią Magdaleną Pietraszko z Bliżej dziecka i siebie dzieci rozmawiały o bardzo ważnej umiejętności jaką jest słuchanie.

Projekt dofinansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja

Wraz z dziećmi z Przystani wybraliśmy się dzisiaj na wycieczkę do Krakowa. Pogoda dopisała!

Wraz z dziećmi z Przystani wybraliśmy się dzisiaj na wycieczkę do Krakowa. Pogoda dopisała! Cieszymy się wspaniałym słońcem, mamy za sobą wiele wrażeń i jeszcze więcej kilometrów w nogach. W Krakowie towarzyszyła nam wspaniała Pani Przewodnik - Zofia Szczawińska-Friso, która cierpliwie oprowadzała nas po najważniejszych miejscach Traktu Królewskiego, opowiadając mnóstwo interesujących historii, podań i legend. Pani Zofia z oddaniem i pasją przybliżała najważniejsze fakty z historii Polski.

Serdecznie dziękujemy Pani Zofii za wspólnie spędzony wspaniały czas w Krakowie.

Cudowne jest to, że było z nami również kilka Mam! Takie rodzinne wyjścia są bezcenną wartością. Dziękujemy !!

A potem były inne atrakcje: wspólny obiad i lody na deser.

Zapraszamy do fotogalerii.

Projekt dofinansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja

Zapraszamy Drogie Hałcnowianki na spotkanie dla kobiet - 25 maja 2024 r. o godz. 17.00 -

Wraz ze Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Hałcnowa mamy zaszczyt zaprosić Drogie Hałcnowianki na spotkanie dla kobiet, które odbędzie się w sobotę 25 maja 2024 r. o godz. 17.00 w Kawiarnia DoloRosa (Dom Parafialny w Hałcnowie).

Spotkajmy się, poznajmy się i porozmawiajmy o nas i o Hałcnowie. Co możemy nawzajem dla siebie zrobić, jakie projekty rozwojowe by nas interesowały, a także czego kobietom potrzeba w Hałcnowie.

Zapraszamy Ciebie!  Wstęp wolny.

Dzisiejsze warsztaty kulinarne w Przystani zamieniły się w jedną wielką pierogarnię!

Mieliśmy ręce pełne roboty - ugniatanie, wycinanie, lepienie, a na końcu jedzenie!

Wspaniały czas i zabawa! Dziękujemy naszej Irze za poprowadzenie warsztatów! 

Dzieci zdobyły nowe doświadczenie i trzeba przyznać, że świetnie im poszło! Najlepiej świadczy o tym fakt, że na koniec uformowała się długa kolejka po repetę i to nie jedną.

Projekt dofinansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja.

Trening Umiejętności Społecznych naszych pociech, a potem tworzenie obrazów nową techniką :)

Na wczorajszych zajęciach w Przystani, dzieci rozpoczęły zajęcia z Treningu Umiejętności Społecznych prowadzone przez Panią Magdalenę Pietraszko z Bliżej dziecka i siebie. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach. Wczoraj każda z grup przygotowała kontrakt, który będzie obowiązywał na zajęciach.

Dalsza część spotkania upłynęła na wykonaniu pięknych obrazków techniką filcowania na mokro. Efekty imponujące, biorąc pod uwagę, że dzieci pierwszy raz pracowały tą techniką.

Zajęcia prowadziła Pani Anita Kokoszewska - Dzida, która już nie jeden raz miała okazję uczyć naszych milusińskich ciekawych technik rękodzielniczych.

Dziękujemy serdecznie Pani Magdzie i Pani Anicie za super zajęcia.

Projekt dofinansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja.