Hałcnowska Przystań

W sobotę wraz z dziećmi z Przystani odwiedziliśmy fantastyczne miejsce!

Zagroda Uśmiechu "Ujena" - nasi wspaniali Gospodarze zapoznali nas z mieszkańcami zagrody: kucykami, konikami, alpakami, kozami, osiołkiem i świnką i zdradzili nam także niektóre tajniki życia tych zwierzaków.

Oczywiście była również okazja do zrobienia kilku okrążeń na konikach! Co było niesamowitym przeżyciem i nowym doświadczeniem dla wielu z nas! Dzieci szczególnie upodobały sobie hamaki, rozwieszone między drzewami! Bujankom nie było końca.

A na koniec zasiedliśmy wszyscy przy ognisku, żeby upiec kiełbaski.

W Zagrodzie Uśmiechu spędziliśmy fantastyczny czas, pełen wrażeń! Serdecznie dziękujemy Gospodarzom Zagrody za cudowną gościnę!

Dzieciom tak bardzo się podobało, że na pewno jeszcze tam wrócimy!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Projekt dofinansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja

Czy łatwo jest wykonać własną grę ? Nie! Ale nasze dzieci pod kierunkiem Pani Klaudii stworzyły grę z wycieczki do Krakowa!

Podczas wczorajszych zajęć w Przystani dzieci pod kierunkiem Pani Klaudii samodzielnie wykonały grę o swojej wycieczce do Krakowa. Piękna i kolorowa posłużyła nam do utrwalenia wiedzy o tym cudownym mieście. Drużyny odpowiadały na pytania o zróżnicowanym stopniu trudności i trzeba przyznać, że świetnie sobie poradziły! A nie zawsze było łatwo.

Zajęcia z Panią Magdą to również ciekawy temat! Jakie marzenia kryją się w głowach naszych milusińskich? Mogliśmy je zobaczyć na rysunkach wykonanych przez dzieci.

To się w głowie nie mieści! 

Dziękujemy Pani Magdzie z Bliżej dziecka i siebie za kolejne super zajęcia! 

Projekt dofinansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja 

Las w szkle ? Tak ! Zobaczcie jak wyszły naszym dzieciom prace dla Mam z okazji Dnia Matki :)

Podczas wczorajszych zajęć w Przystani, dzieci nauczyły się jak wykonać "las w szkle".

Z pomocą Pani Anita Kokoszewska - Dzida zasadziły roślinki w szklanych wazonach i ozdobiły kamykami, mchem, patyczkami i muszelkami. Wykonały piękne prace, które podarują swoim Mamom z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Serdecznie dziękujemy Pani Monice Konior ze Szkółka Krzewów Ozdobnych Tomasz Konior za pomoc w dobraniu pięknych roślinek.

Na zajęciach TUS z Panią Magdaleną Pietraszko z Bliżej dziecka i siebie dzieci rozmawiały o bardzo ważnej umiejętności jaką jest słuchanie.

Projekt dofinansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja

Wraz z dziećmi z Przystani wybraliśmy się dzisiaj na wycieczkę do Krakowa. Pogoda dopisała!

Wraz z dziećmi z Przystani wybraliśmy się dzisiaj na wycieczkę do Krakowa. Pogoda dopisała! Cieszymy się wspaniałym słońcem, mamy za sobą wiele wrażeń i jeszcze więcej kilometrów w nogach. W Krakowie towarzyszyła nam wspaniała Pani Przewodnik - Zofia Szczawińska-Friso, która cierpliwie oprowadzała nas po najważniejszych miejscach Traktu Królewskiego, opowiadając mnóstwo interesujących historii, podań i legend. Pani Zofia z oddaniem i pasją przybliżała najważniejsze fakty z historii Polski.

Serdecznie dziękujemy Pani Zofii za wspólnie spędzony wspaniały czas w Krakowie.

Cudowne jest to, że było z nami również kilka Mam! Takie rodzinne wyjścia są bezcenną wartością. Dziękujemy !!

A potem były inne atrakcje: wspólny obiad i lody na deser.

Zapraszamy do fotogalerii.

Projekt dofinansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja

Dzisiejsze warsztaty kulinarne w Przystani zamieniły się w jedną wielką pierogarnię!

Mieliśmy ręce pełne roboty - ugniatanie, wycinanie, lepienie, a na końcu jedzenie!

Wspaniały czas i zabawa! Dziękujemy naszej Irze za poprowadzenie warsztatów! 

Dzieci zdobyły nowe doświadczenie i trzeba przyznać, że świetnie im poszło! Najlepiej świadczy o tym fakt, że na koniec uformowała się długa kolejka po repetę i to nie jedną.

Projekt dofinansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja.

Trening Umiejętności Społecznych naszych pociech, a potem tworzenie obrazów nową techniką :)

Na wczorajszych zajęciach w Przystani, dzieci rozpoczęły zajęcia z Treningu Umiejętności Społecznych prowadzone przez Panią Magdalenę Pietraszko z Bliżej dziecka i siebie. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach. Wczoraj każda z grup przygotowała kontrakt, który będzie obowiązywał na zajęciach.

Dalsza część spotkania upłynęła na wykonaniu pięknych obrazków techniką filcowania na mokro. Efekty imponujące, biorąc pod uwagę, że dzieci pierwszy raz pracowały tą techniką.

Zajęcia prowadziła Pani Anita Kokoszewska - Dzida, która już nie jeden raz miała okazję uczyć naszych milusińskich ciekawych technik rękodzielniczych.

Dziękujemy serdecznie Pani Magdzie i Pani Anicie za super zajęcia.

Projekt dofinansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja.

Malowanie rękami - dużo inspirującej zabawy! Zobaczcie sami :)

Wczoraj w Przystani dzieci przekonały się jak inspirujące może być malowanie rękami. Powstały świetne pracę! Zapraszamy do fotogalerii.

Zajęcia prowadziła Pani Magda z Bliżej dziecka i siebie

W najbliższym czasie ramach projektu Przystań Św. Mikołaja dzieci rozpoczną również zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych oraz warsztaty rękodzieła.

Projekt dofinansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja.

Zjedliście kiedyś żabę ? Nie ? Zobaczcie jak zjeść żabę i czegoś się nauczyć !

Wczorajsze ostatnie przed świętami zajęcia z Panią Magdą z Bliżej dziecka i siebie wykrzesały z nas energię, żeby wykonać fajne prace z masy ceramicznej.

A na zajęciach z Panią Anią towarzyszyła nam zielona żabka, którą trzeba było zjeść. Czyli kolejny sposób na efektywne uczenie, zwany dowcipnie "zjedzeniem żaby".

Spotykamy się za 2 tygodnie z nowymi pomysłami. Do zobaczenia.

Projekt dofinansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja

Wiosenny wypad na film "Za duży na bajki 2" i relacja z warsztatów ceramicznych

Dzisiejsze sobotnie wyjście do kina na film "Za duży na bajki 2". Jeszcze w wiosennej aurze.

W fotorelacji zamieszczamy również zdjęcia z pracy na kole podczas warsztatów w Pracownia ceramiki i rękodzieła FormaDei pod kierunkiem Pani Klaudii. Dzieci wykonały piękne prace.

Projekt dofinansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja

Ile cierpliwości mają nasi Milusińscy w ozdabianiu ? Sprawdźcie :)

Cierpliwa praca popłaca nasi Milusińscy z Przystani tworzą piękne pudełka ozdabiane techniką, która wymaga wiele cierpliwości i fantazji 

Na zajęciach arteterapii prowadzonych przez Panią Magdalenę Pietraszko z Bliżej dziecka i siebie powstają małe arcydzieła. Zapraszamy do fotogalerii.

Zajęcia dofinansowane przez Fundacja Świętego Mikołaja

Jaki jesteś i jaki chciałbyś być? Zadaliśmy to pytanie naszym dzieciom i mamy odpowiedź :)

Jaki jesteś i jaki chciałbyś być? Wcale niełatwo odpowiedzieć na to pytanie. Wczoraj dzieci w Przystani św. Mikołaja wykonały piękne prace na ten temat podczas zajęć z elementami arteterapii, które prowadziła Pani Magdalena Pietraszko z Bliżej dziecka i siebie.

Zapraszamy do fotogalerii.

Mapa myśli i jej wykorzystanie do przyswajania wiedzy również wspiera kreatywną twórczość, o czym dzieci mogły się przekonać podczas kolejnych zajęć edukacyjnych z Panią Anną Tkocz. Nauka wcale nie musi być "nudna".

W lutym rozpoczęliśmy także zajęcia z ceramiki z Panią Klaudią Handzel z Pracownia ceramiki i rękodzieła FormaDei. Dzieci uwielbiają te warsztaty, podczas których wykonują piękne prace z ceramiki ozdobnej i użytkowej.

Projekt dofinansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja

Wiosna tuż tuż, ozdobione bawełniane worki gotowe na wiosenne wspólne wyprawy :)

Na ostatnich zajęciach dzieci ozdabiały worki bawełniane, które można podziwiać w fotogalerii. Powstały świetne i nietuzinkowe prace, które na pewno się przydadzą, bo wiosna tuż tuż i taki worek będzie świetną opcją na nasze wycieczki i wyprawy.

Dziękujemy Pani Magdzie z Bliżej dziecka i siebie za kolejne świetne warsztaty z elementami relaksacyjnymi.

A gdybyście byli ciekawi jak tworzyć łańcuchy słów, które są bardzo pomocne w zapamiętywaniu, to Pani Ania chętnie o tym opowie. Nasze przystaniowe dzieci już to wiedzą po wczorajszych zajęciach edukacyjnych z cyklu "Jak się uczyć", żeby "nie bolało".

Nie zabrakło również czasu na gry planszowe i uwaga!!! odrabianie zadań.

Brawo WY! 

Projekt dofinansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja Usunięto obraz.

Dzisiaj w naszej Przystani rozpoczęliśmy świetne warsztaty!

Pani Magdalena Pietraszko z Bliżej dziecka i siebie poprowadziła pierwsze spotkanie z elementami arteterapii, podczas którego dzieci ozdabiały bawełniane worki techniką akryli. Tworzą się wspaniałe prace. Zapraszamy do fotogalerii!

W tej edycji "Przystani św. Mikołaja" nie zabraknie tego typu zajęć, które nasze dzieciaki uwielbiają.

Nowością są również warsztaty z Panią Anną Tkocz, nauczycielką i pedagogiem z wieloletnim doświadczeniem, która prowadzi zajęcia "rozgrzewające dziecięce mózgi".

Jak się efektywnie uczyć i rozpoznać swoje mocne strony? Jakie są techniki łatwego zapamiętywania i kojarzenia, żeby się nie męczyć nauką, ale czerpać z niej przyjemność? Czy na sprawdziany można chodzić z uśmiechem od ucha do ucha i bez stresu?

Na te i podobne pytania, Pani Ania chętnie odpowie i podpowie dzieciom, jak sobie radzić w szkole, podczas cyklu spotkań w naszej Przystani.

Poza tym, mamy w planie różne rodzaje aktywności wyjść, wycieczek i atrakcji. O tym będziemy na bieżąco informować!

Bardzo się cieszymy, że startujemy w kolejną przygodę z Przystanią.

A to wszystko jest możliwe dzięki dofinansowaniu od Fundacja Świętego Mikołaja której dziękujmy za kolejny rok naszej owocnej współpracy!

Nowy rok, nowe wyzwania i możliwości - V edycję Przystani Św. Mikołaja !

Zaczynamy od miłej wiadomości: otrzymaliśmy dotację na V edycję Przystani Św. Mikołaja! Bardzo się cieszymy ze współpracy z Fundacja Świętego Mikołaja z Warszawy, z którą działamy od 2022 r. W kolejnej edycji Przystani stawiamy również na działania związane z pomocą psychologiczną dla dzieci i młodzieży. Będą nowe warsztaty i propozycje. Zapraszamy do śledzenia na bieżąco naszego profilu, gdzie pojawiają się informacje i zaproszenia do różnych aktywności.

Do usłyszenia niebawem :)

Ostatnie przedświąteczne spotkanie w Przystani Św. Mikołaja

Ostatnie przedświąteczne spotkanie w Przystani Św. Mikołaja w Bielsku - Białej przyniosło nam wiele radości! 

Dzieci wraz z Panią Anita Kokoszewska - Dzida wykonały piękne stroiki i ozdoby świąteczne. Serdecznie dziękujemy Pani Anicie za poprowadzenie warsztatów!

Potem przyszedł czas na prezenty. Każde dziecko otrzymało paczkę świąteczną.

Dziękujemy naszym Dzieciom z Przystani za wspólnie spędzony czas, Wasze uśmiechy są dla nas największym podziękowaniem i radością! 

Dziękujemy Fundacja Świętego Mikołaja za dofinansowanie dzięki, któremu realizujemy Projekt Przystań Św. Mikołaja/

Serdeczne podziękowania za przekazanie paczek świątecznych dla dzieci w ramach akcji „Dzieci pomagają dzieciom – Świąteczny Konwój z Prezentami”.

Przedświąteczne wyjście do kina :) Zobaczcie na jakim filmie byliśmy !

Nasze dzisiejsze przedświąteczne wyjście do kina. Film "Wonka" dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń, chociaż i po drodze nam ich nie brakowało. Dziękuję wszystkim Dzieciom z Przystani i opiekunom za cierpliwość i wielką pomoc. Jesteście po prostu wspaniali!

Projekt dofinansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja

Dziękujemy!

Ceramiki ciąg dalszy, dzisiaj dzieci ozdabiały swoje wypalone prace.

Ceramiki ciąg dalszy, dzisiaj dzieci ozdabiały swoje wypalone prace. Powstały piękne, kolorowe i pomysłowe dzieła.

Zajęcia TUS z Panią Magdą z Bliżej dziecka i siebie na temat komunikacji. Bardzo ważny temat! Dziękujemy!

Cieszymy się bardzo, że możemy wspierać naszych Podopiecznych w rozwoju i edukacji.

Projekt dofinansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja.

Pierwsze z wielu warsztatów ceramicznych już za nami! Zobaczenie jak nam poszło :)

Dzisiaj w bielskiej Przystani trwały warsztaty ceramiczne. Pierwsze z tego cyklu, kolejne za tydzień. Tworzyliśmy gliniane ozdoby i domki, a w następny poniedziałek będziemy ozdabiali nasze prace.

Jednak najpierw dzieci spotkały się z Panią Magdą na zajęciach TUS. Jak zwykle bardzo owocnie spędzony czas! Powstały piękne drzewa z niezwykłymi liśćmi, które pomagają pozytywnie na siebie spojrzeć i docenić własną wartość.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Projekt dofinansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja 

Warsztaty filcowania dla dzieci z Przystani, Zobaczcie :)

Wczoraj w hałcnowskiej Przystani odbyły się warsztaty filcowania dla dzieci. Pani Anita pokazała technikę filcowania na sucho i dzięki temu powstało mnóstwo kolorowych filcowanych serc, rybek i ptaszków.

Dzieci pilnie pracowały i baaardzo polubiły ten rodzaj rękodzieła! Zapraszamy do fotogalerii.

Dziękujemy Pani Anicie za poprowadzenie warsztatów!

Projekt dofinansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja

Nasi milusińscy zmierzyli się z wyzwaniem zrobienia ciasteczek jeżyków. Pycha !

Podczas wczorajszych zajęć dzieci w Przystani przygotowały ciasteczka jeżyki. Zabawy było co niemiara! Cały dom parafialny wypełnił się zapachami naszych wypieków! Spędziliśmy wspólnie cudowny czas i dziękujemy naszym Milusińskim za tyle radości i uśmiechu na każdych zajęciach.

Zapraszamy do fotogalerii.

Projekt dofinansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja

Jak odwrócić koc, na którym się stoi bez schodzenia z niego? Zobaczcie sami !

Jak odwrócić koc, na którym się stoi bez schodzenia z niego? A jak to zrobić w grupie?? Dzieci z bielskiej Przystani udowodniły, że się da i można to zrobić w bardzo krótkim czasie. Potrzebna jest współpraca, koordynacja, pomysłowość i odpowiednia taktyka. A jeśli grupa to posiada, to znaczy, że jest dobrze zintegrowana.

I wyszło na to, że nasze dzieci potrafią ze sobą świetnie współpracować! Ale niektóre znają się ze sobą już od prawie dwóch lat.

Ta współpraca przełożyła się na dalszą część naszych wczorajszych zajęć. Na mini warsztatach kulinarnych robiliśmy pizzę. Każde dziecko przygotowało swoje ciasto i skomponowało smakowo. Zapraszamy do fotogalerii.

Dziękujemy Pani Magdzie z Bliżej dziecka i siebie za poprowadzenie zajęć TUS.

Dziękujemy również Bazylika Mniejsza w Hałcnowie za udostępnianie sali i kuchni w domu parafialnym, z których korzystamy niezmiennie od samego początku trwania Projektu, czyli od prawie dwóch lat. Dzieci naprawdę dobrze się tutaj czują i to cieszy i świadczy o tym, że współpraca w różnych przestrzeniach jest możliwa.

Oraz Fundacja Świętego Mikołaja za dofinansowanie projektu.

Wczorajsze zajęcia w Przystani były bardzo różnorodne. Zobaczcie :)

Wczorajsze zajęcia w Przystani były bardzo różnorodne. Na początek spotkanie z Panią Magdą z Bliżej dziecka i siebie która prowadzi trening umiejętności społecznych dla dwóch grup naszych dzieciaków. Tym razem nasi Milusińscy przyglądali się emocjom, a przede wszystkim złości. W jaki sposób sobie z nią radzić, co pomaga wyrzucać złość na zewnątrz, jak się uspokajać?

Potem był czas na gry planszowe i jesienne prace plastyczne. Robiliśmy kolorowe, liściaste jeże, które pięknie ozdabiają naszą salę. Zapraszamy do fotogalerii.

Ps. Oczywiście nie mogło zabraknąć słodkiego podwieczorku.

Dziękujemy serdecznie Pani Magdzie Pietraszko z Bliżej dziecka i siebie za pierwszy miesiąc naszych super spotkań!

Oraz oczywiście Fundacja Świętego Mikołaja za dofinansowanie, dzięki któremu możemy robić te wszystkie fajne rzeczy!

Rozmowy o emocjach w ramach spotkań TUS

Na dzisiejszej zajęciach w hałcnowskiej Przystani, dzieci w ramach spotkań TUS rozmawiały z Panią Magdą o emocjach i o różnych sposobach wyrażania tego, co czują. Temat bardzo ważny i potrzebny!

Jako że pogoda nam sprzyjała, był również czas gier i zabaw na świeżym powietrzu

Po powrocie do sali, dzieci zamieniły się w małych artystów i pod kierunkiem Pani Klaudii wykonały niezwykłe prace, które same zaprojektowały! Wystarczył tylko pomysł, wybór kolorów i techniki, a powstały fantastyczne i niezwykłe kompozycje z kredek świecowych!

Zapraszamy do fotogalerii.

Projekt współfinansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja

Wczoraj dzieci z Przystani w Hałcnowie były w Kosmoparku. Świetna sprawa!

Dużo ciekawych informacji o Planetach i Wszechświecie, wystawa i możliwość doświadczenia i dotknięcia niektórych aspektów związanych z przebywaniem w Kosmosie (spacer w kombinezonie i butach kosmonauty, żyroskop, plazma, wirtualna wycieczka w Kosmos i wiele innych atrakcji).

Wspaniałe połączenie edukacji i zabawy!

Zapraszamy do fotogalerii.

Projekt dofinansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja

Pierwsze zajęcia treningu umiejętności społecznych TUS w dwóch grupach wiekowych za nami!

W zajęciach uczestniczy łącznie 16 dzieci. Pani Magda przeprowadziła super zajęcia i dzieci jednogłośnie stwierdziły, że jedna godzina, to zdecydowanie za mało!

Kształtowania postawy otwartości, współpracy w grupie, umiejętności słuchania i komunikowania, wyrażania emocji, to tylko niektóre aspekty tych zajęć. Bardzo się cieszymy, że udało nam się zorganizować zajęcia TUS dla dzieci z Przystani, które potrwają do końca roku.

A po zajęciach z panią Magdą było zespołowe przygotowywanie pysznych naleśników oraz kreatywne tworzenie kasztanowych ozdób: ludzików, zwierzaków i innych fantastycznych tworów.

Zapraszamy do fotogalerii.

Dziękujemy Pani Magdzie z Bliżej dziecka i siebie za wspaniałe spotkanie!

Projekt dofinansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja

Pierwszy treningu umiejętności społecznych (TUS) dla dzieci.

Wczoraj w Przystani odbyły się pierwsze zajęcia dla dzieci z treningu umiejętności społecznych (TUS).

Warsztaty prowadzi Pani Magdalena Pietraszko socjoterapeutka i pedagog w Bliżej dziecka i siebie

To był świetny i bardzo intensywny czas, w którym dzieci mogły się lepiej poznać i zintegrować. Nauka komunikowania, właściwego odczytywania emocji i radzenia sobie z nimi, to tylko niektóre aspekty podejmowane w trakcie zajęć TUS.

Dziękujemy Pani Magdzie za super podejście do dzieciaków i wspaniałe zajęcia.

To dopiero początek! Będziemy się z Panią Magdą spotykali w każdy poniedziałek, aż do grudnia.

W Przystani powstały dwie grupy wiekowe:

kl. II-III oraz kl. IV-VI.

W pierwszej grupie wiekowej mamy jeszcze 4 miejsca wolne na treningi TUS, które są bezpłatne!

Zajęcia odbywają się w poniedziałki od 14.00 -15.00. Gdyby ktoś był chętny, to prosimy o szybki kontakt.

Te zajęcia są możliwe dzięki dofinansowaniu z Fundacja Świętego Mikołaja

Spacer z poszukiwaniem skarbów + zapowiedź zajęć :)

W tym tygodniu wybraliśmy się z dziećmi na spacer i nazbieraliśmy mnóstwo jesiennych skarbów, z których w najbliższym czasie przygotujemy ciekawe ozdoby do naszej sali.

A już od października zaczynamy z naszymi podopiecznymi trening TUS czyli trening umiejętności społecznych, który poprowadzi pani Magdalena Pietraszko - pedagog i socjoterapeutka z wieloletnim stażem w pracy z dziećmi.

To będzie kolejna super przygoda dla naszych dzieciaków! A przede wszystkim cenne doświadczenie, z którego mogą wynieść wiele przydatnych umiejętności!

Wielkie podziękowania dla Fundacja Świętego Mikołaja i wszystkich Sponsorów, dzięki którym te zajęcia i cały Projekt są możliwe!

Malujemy obrazy! Dziś nietypowo... zobaczcie :)

Dzieci z naszej Przystani wykonały wczoraj świetne prace! Na przeźroczystej folii namalowały farbami piękne fantazyjne krajobrazy, które ozdobiły naszą salę!

Bardzo się cieszymy, że do Przystani chodzi coraz więcej dzieci, i że nie mogły się już doczekać spotkań po wakacjach!

Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli zaprezentować nowe pomysły i propozycje dla dzieciaków, które zrodziły się nie tylko w naszych głowach, ale przede wszystkim w sercach.

Pozdrawiamy serdecznie z bielskiej Przystani.

Spotkanie z wyjątkowym gościem :)

Dzisiaj w Przystani Świętego Mikołaja gościliśmy Panią Magdalenę Wojdygę z Fundacja Świętego Mikołaja z Warszawy. Dzieci przygotowały piękne plakaty, które Pani Magda zabrała do Warszawy, a my mogliśmy porozmawiać o naszych projektach i dotychczasowych działaniach wspomagających dzieci z Ukrainy.

Fundacja Świętego Mikołaja dofinansowuje nasze działania i dzięki temu mogliśmy prowadzić Przystań i półkolonie dla dzieci z Polski i Ukrainy za co z dziękujemy.

Dzisiaj artystycznie i skocznie :)

Dzisiejszy, przedostatni dzień naszych wakacyjnych spotkań rozpoczęliśmy trochę nietypowo wcześnie i bardzo artystycznie! Każdy dostał koszulkę, którą mógł ozdobić według uznania! To taka mała pamiątka z naszych spotkań i wyjść.

A potem wybraliśmy się do Gojump, żeby poskakać i wyładować trochę nagromadzonej energii, którą z kolei uzupełniliśmy wspólnym posiłkiem. Powrót był z przygodami, bo akurat lunęło i nawet autobus przeciekał. Ale najważniejsze, że cali i zdrowi dotarliśmy z powrotem na miejsce.

Jutro ostatni dzień... 

Fotorelacja poniżej.

Projekt dofinansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja.

Dziś zwiedzaliśmy Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu :)

Gdyby ktoś pytał, co robiły dzisiaj dzieci z Przystani Świętego Mikołaja w Hałcnowie, to odpowiadamy, że odwiedziły leśne zwierząt i obejrzały pokazy lotów ptaków drapieżnych i niesamowitych sów. Park Leśny w Ustroniu oferuje liczne atrakcje, z których ochoczo korzystaliśmy! A na koniec nie mogło oczywiście zabraknąć lodów, na które przecież dzieci zasłużyły.

Tradycyjnie zapraszamy do naszej fotogalerii.

Pierwszy wspólny tydzień wakacji w projekcie "Przystań Świętego Mikołaja

Zakończyliśmy pierwszy wspólny tydzień wakacji w projekcie "Przystań Świętego Mikołaja, w którym wzięło udział 20 dzieci polskich i ukraińskich.

Wczoraj było kino z przygodami zwariowanego Wróbla Ryśka i pizza. A dzisiaj letnia wersja toru saneczkowego i lody w słynnej budce Eskimo!  Zapraszamy do fotogalerii.

Przed nami weekend odpoczynku, a w przyszłym tygodniu dalszy ciąg atrakcji! Będzie się działo!

Życzymy wszystkim cudownego weekendowego wypoczynku 

Pozdrawiamy Fundacja Świętego Mikołaja

Czy rodzice wiedzą jakie zdolne są ich dzieci?? Mega fotorelacja!

Całe przedpołudnie spędziliśmy w gospodarstwie Chlebowa Chata w Górkach Wielkich, gdzie dzieci kolejno, uczyły się jak kiedyś wydobywano wodę ze studni, karmiły zwierzęta, odwiedziły kuźnię, młyn i straż pożarną. Potem był czas pieczenia kiełbaski i postój nad rzeką Brennicą, gdzie moczyliśmy nogi po trudach pracy.

Dużo tego, prawda? Intensywny czas i mnóstwo wrażeń! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Dziękujemy Fundacja Świętego Mikołaja za dofinansowanie.

Wyprawa na basen dzieci z Przystani Świętego Mikołaja

Dzieci z Przystani Świętego Mikołaja w Bielsku rozpoczęły wspólne wakacje! Pierwsza wyprawa na basen już za nami. Jest radość i integracja dzieci polskich i ukraińskich, uśmiechy od ucha do ucha i duuużo zabawy! Jutro kolejne atrakcje.

Dziękujemy Fundacja Świętego Mikołaja za dofinansowanie, bez którego nie byłoby tak wspaniałych wakacji!

Wakacyjny Konkurs na rozpoczęte wakacje z dziećmi z Przystani Świętego Mikołaja.

Dzieci z Przystani Świętego Mikołaja rozpoczęły wakacyjny czas konkursem. Zrobiliśmy sobie mały quiz z wiedzy o Bielsku, naszej dzielnicy i o Przystani. Było dużo radości i poprawnych odpowiedzi! Brawo!

A w ramach przygotowań do naszych wycieczek, które rozpoczynamy od poniedziałku, dzieci otrzymały plecaczki.

Już się nie mogą doczekać na wspólne wakacyjne wyjścia!

Był popcorn, były planszówki. Były uśmiechy i ogromna chęć na kolejne przystaniowe spotkania.

Cieszymy się bardzo razem z naszymi podopiecznymi!

Dziękujemy Fundacja Świętego Mikołaja za dofinansowanie naszych działań.

Zapowiedź udanych wakacji ! Desery, lody, świetna zabawa !

Wspólne przygotowywanie deserów owocowych, lody, zabawy, prace artystyczne i wyjście na plac zabaw to zapowiedź WAKACJI i tego, co nas czeka podczas półkolonii.

Przed nami wakacyjny czas i mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Na pewno odpowiemy, co nam się udało zdziałać i jak odpoczywają nasi podopieczni.

Pozdrawiamy wszystkich bardzo ciepło i słonecznie życząc pięknych i spokojnych wakacji!

Projekt dofinansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja

Urodziny Karolinki i koło gancarskie = świetna zabawa!

Dzisiaj na warsztatach ceramiki było wiele radości: koło garncarskie poszło w ruch a nasza Karolinka obchodziła urodzinki!

Zobaczcie super filmik jaki zmontował nasz podopieczny Misza. Jest koło, jest Inka i świętująca Karolinka.

Jakie te dzieci zdolne!

Dziękujemy Pracownia ceramiki i rękodzieła FormaDei

Dziękujemy Fundacja Świętego Mikołaja za dofinansowanie, dzięki któremu nasza bielska Przystań działa

Zabawa w glinie dzieci z Przystań Świętego Mikołaja w Pracownia ceramiki i rękodzieła FormaDei

Dzieci i koło garncarskie i jest radocha!

Zajęcia w ramach projektu Przystań Świętego Mikołaja w Pracownia ceramiki i rękodzieła FormaDei

Praca z gliną jest bardzo relaksująca bez względu na wiek! Uśmiechnięte buzie i tyle radości, co widać na załączonych obrazkach.

Zajęcia odbywają się dzięki dofinansowaniu z Fundacja Świętego Mikołaja

Piknik z okazji Dnia Dziecka z Przystanią Świętego Mikołaja

Sobotni wypad na piknik uważamy za jeden z najbardziej udanych!  Świętowaliśmy Dzień Dziecka w naszej hałcnowskiej "Przystani Świętego Mikołaja". Były zabawy na świeżym powietrzu, pieczenie kiełbasy i lody. A to wszystko przeplatane śmiechem, radością, integracją dzieci polskich i ukraińskich, co naszym Milusińskim wychodzi cudownie wspaniale! Brawo Dzieciaki i dziękujemy za Waszą pozytywną i niespożytą energię, którą zarażacie swoje nieco starsze opiekunki.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Projekt dofinansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja. Dziękujemy !

Słodko owocowa przygoda na zajęciach kulinarnych w Przystani Świętego Mikołaj

Dzisiejsze zajęcia kulinarne w Przystani Świętego Mikołaja w Hałcnowie były słodką owocowo - śmietankową niespodzianką !

Przygotowaliśmy pyszne desery, a czekając aż galaretka stężeje, dzieci wykonały i ozdobiły PIĘKNE ramki z sercami dla swoich Mam z okazji ich jutrzejszego święta! = Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Te wszystkie atrakcje dofinansowała Fundacja Świętego Mikołaja Dziękujemy !

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszych warsztatów "Majsterkowo"!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszych warsztatów "Majsterkowo" pod kierunkiem pana Łukasza z Castoramy. Dzieci z hałcnowskiej Przystani Świętego Mikołaja wykonały piękne fantazyjne pociągi z drewna! Ciekawe, gdzie one nas zawiozą?

A na koniec był również czas na kalambury. Zgadnij co to za zwierz?? 

Projekt realizowany dzięki dofinansowaniu Fundacja Świętego Mikołaja Dziękujemy! 

Wolne miejsca na warsztaty dla dzieci pt. "Majsterkowo"!

W hałcnowskiej "Przystani" odbędą się jutro ciekawe warsztaty dla dzieci pt. "Majsterkowo" prowadzone przez pana Łukasza z Castoramy.

Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc!

Warsztaty są bezpłatne. Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym.

Godziny warsztatów: 16.00 - 18.00

Gdzie: Dom parafialny

Zapisy i informacje: tel. 507 343 009

Prosimy o udostępnianie informacji

Niedzielne popołudnie w Teatrze Lalek w bielskiej Banialuce

A my spędzamy niedzielne popołudnie z dziećmi z Przystani Świętego Mikołaja na warsztatach aktorskich w Teatrze Lalek w bielskiej Banialuce. Oj dzieje się, dzieje!

Dzieci z Przystani miały okazję wyjść na scenę i odegrać kilka scen i ćwiczeń aktorskich. To była niesamowita przygoda i bardzo ciekawe doświadczenie! Dowiedzieliśmy się co jest najważniejsze w pracy aktora, jak ćwiczyć głos, mimikę, koordynację ruchów oraz jak ważne są emocje, dzięki którym można się porozumiewać z drugim człowiekiem bez słów!

To był wspaniały czas! Dziękujemy Fundacja Świętego Mikołaja za dofinansowanie, dzięki któremu mogliśmy uczestniczyć w warsztatach!

Aaa i jeszcze jedno! Na koniec obejrzeliśmy spektakl "Jaś i Małgosia" wspaniale zagrany przez naszych bielskich aktorów z Teatru Banialuka.

Warsztaty Majsterkowo w Milówce

W sobotę 1.04 nasze pociechy z Przystani Świętego Mikołaja w Hałcnowie zawitały w Milówce gdzie wzięły udział w warsztatach "Majsterkowo" prowadzonych przez Pana Łukasza z Castoramy.

Podczas zajęć integracyjnych dzieci ukraińskie i polskie przygotowały wspólnie piękne duże serca w barwach narodowych wykorzystując drewno i kolorową włóczkę.

Każde dziecko wykonało również drewniane obrazki i skrzyneczkę przy użyciu... młotków i gwoździ. Huku było przy tym co niemiara, ale efekt końcowy wspaniały! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Dziękujemy serdecznie Panu Łukaszowi i Fundacji Castorama za przeprowadzenie bezpłatnych warsztatów dla dzieci, które dzięki temu mogły twórczo i kreatywnie spędzić sobotnie przedpołudnie i zmierzyć się z prawdziwym majsterkowaniem! Dzieciaki były świetne!

Dziękujemy Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Milówce która udostępniła salę na to wydarzenie i pomogła w organizacji warsztatów.

Stroiki i ozdoby na Kiermasz Wielkanocny

Dzieci z hałcnowskiej Przystani Świętego Mikołaja wykonały dzisiaj przepiękne stroiki i ozdoby, które będą dostępne na Kiermaszu Wielkanocnym!

Kiedy? Tuż tuż bo już w najbliższą Niedzielę 2 kwietnia!

Gdzie? W Domu Parafialnym w Hałcnowie w godz. 7.00 - 13.30

Dzieci z wielkim zapałem i zaangażowaniem stworzyły oryginalne stroiki, które z powodzeniem mogą stać się świątecznym prezentem, ozdobą wielkanocnego stołu lub darem serca wywołującym uśmiech na twarzy kogoś bliskiego!

Zresztą sami zobaczcie oglądając fotorelację z dzisiejszych warsztatów!

W imieniu dzieci oraz organizatorów kiermaszu zapraszamy w Niedzielę do Hałcnowa. Przecież nie może Was zabraknąć!

Serdeczne podziękowania dla pani Laury oraz Iry z Kawiarnia DoloRosa, które przygotowały dla nas pyszne gofry i gorącą czekoladę.

Projekt współfinansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja Dziękujemy.

Festiwal Czekolady to super sprawa i dla młodszych i dla starszych!

Festiwal Czekolady to super sprawa i dla młodszych i dla starszych!

Dzieci z Przystani Świętego Mikołaja miały dzisiaj dzień pełen atrakcji: festiwalowa czekolada, malowanie twarzy, wspólna pizza, a na koniec dekorowanie andrutów - oczywiście również CZEKOLADĄ. Powstały małe dzieła sztuki, które... szybko zniknęły i nie trudno się domyślić dlaczego. Jednak na szczęście większość z nich udało nam się uwiecznić na zdjęciach.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszej wyprawy na Festiwal Czekolady !

Dziękujemy Fundacja Świętego Mikołaja za dofinansowanie projektu.

Wiosna w hałcnowskiej Przystani :)

Dzisiaj do hałcnowskiej Przystani przyszło trochę wiosny. Postanowiliśmy nieco przyozdobić naszą pracownię ⚘ Efekty można obejrzeć w galerii. Nie mogło oczywiście zabraknąć zabaw prowadzonych przez panią Ewę i Irę.

Czwartki od 16.00 -18.00 są nasze! Tak trzymać kciuki!

Dziękujemy Fundacja Świętego Mikołaja za dofinansowanie Projektu Przystani.

Po przerwie ruszyła hałcnowska Przystań Świętego Mikołaja.

Po przerwie ruszyła hałcnowska Przystań Świętego Mikołaja. Wczoraj spotkaliśmy się, żeby porozmawiać o ... PODRÓŻOWANIU!  Dzieci były fantastyczne! Świetnie wiedziały, co jest potrzebne do wędrówki, jak się przygotować i co trzeba zabrać! Obejrzały również krótką prezentację o pustyni, która znajduje się w Izraelu. A potem... w ramach konkursu z nagrodami wykonały w grupach wspaniałe prace, prezentujące ich pomysły na podróż marzeń. Każda grupa zaprezentowała swoją propozycję na forum. Nasi młodzi artyści zabrali nas w prawdziwą podróż dookoła świata!  Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zajęcia dla dzieci ukraińskich i polskich odbywają się co tydzień w czwartki od 16.00 -18.00 w sali domu parafialnego w Hałcnowie. Raz w miesiącu będziemy organizowali wyjścia i wycieczki. W końcu wiosna coraz bliżej.

Projekt dofinansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja Dziękujemy!

Tak! Będzie III edycja Przystani Świętego Mikołaja !

Bardzo miło nam poinformować, że od marca będziemy kontynuowali "Przystań Świętego Mikołaja" w Bielsku - Białej Hałcnowie!

Kochani, to już III edycja Przystani! Taka dobra wiadomość na początek roku! Mamy mnóstwo pomysłów, inspiracji i nowych propozycji dla dzieci ukraińskich i polskich. Nasze spotkania są w pełni integracyjne i dzieci zawsze fajnie się ze sobą dogadują.

Bardzo serdecznie dziękujemy Fundacja Świętego Mikołaja, ponieważ dzięki Waszej dotacji możemy kontynuować Przystań i sprawić, żeby na twarzach dzieci zagościł uśmiech

Do zobaczenia w Przystani! 

Fotorelacja z sobotnich Warsztatów Budowy Lalek, w których uczestniczyły dzieci z Przystani Świętego Mikołaja.

Warsztaty prowadzili rzemieślnicy bielskiego Teatru Lalek. Nasze dzieciaki okazały się bardzo zdolnymi artystami i wykonały wiele ciekawych lalek, które zabrały do domu.

To była trudna i precyzyjna praca, którą zwieńczył fantastyczny Teatr Cieni! 

Dziękujemy rzemieślnikom - Małgorzacie Jankowskiej, Joannie Lisickiej-Bogacz, Robertowi Marciniakowi oraz Grzegorzowi Sowie.

Nasza Przystań działa dzięki dofinansowaniu Fundacja Świętego Mikołaja

Święta tuż tuż ! Z tej okazji dzieci z hałcnowskiej Przystani Świętego Mikołaja przygotowały niezwykłe kartki

Brawo brawo!!! Wielkie brawa dla dzieci z hałcnowskiej Przystani Świętego Mikołaja! Zrobiły przepiękne kartki świąteczne, które zostaną podarowane osobom samotnym i potrzebującym. Dar serca i dziecięcych rączek, które z takim zapałem i zaangażowaniem przygotowały dzisiaj prawie 100 kartek! Jesteśmy z Was dumni!

Dziękujemy hałcnowskiej parafii Bazylika Mniejsza w Hałcnowie, która udostępnia nam salę na spotkania 

Dzieci z "Przystani Świętego Mikołaja" z Hałcnowa w kinie na filmie "Bella i Sebastian. Nowe pokolenie". 

Historia pięknej przyjaźni małego Sebastiana i psa o imieniu Bella pouczająca, momentami wzruszająca, z pięknymi górskimi widokami. Zgadnijcie, ile dzieci po obejrzeniu filmu chciałoby mieć takiego psa?

Projekt dofinansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja

Do Przystani Świętego Mikołaja w domu parafialnym w Hałcnowie zawitali dzisiaj wyjątkowi goście!

Zapraszamy do obejrzenia relacji. Emocji było co niemiara! Bo przecież węże, jaszczurki i żółw! Wow!

Zajęcia edukacyjne o gadach były rewelacyjne!

Przeprowadzone przez Owady i Spółka!

Projekt współfinansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja! Dzięki temu możemy dla Was działać.

Ps. Odwiedźcie Nas na FB i zobacz filmiki z nowymi przyjaciółmi :)

Kolejne kreatywne zajęcia dla dzieci odbyły się w Przystani Świętego Mikołaja :)

Dzisiejszy dzień w Przystani Świętego Mikołaja w Hałcnowie był baaardzo pracowity! Zresztą sami zobaczcie! Dzieci przygotowały piękne pudełka zdobione techniką decoupage pod kierunkiem i z pomocą pani Klaudii, pani Ewy i naszej Sonii. Zapraszamy do oglądania fotorelacji.

Projekt współfinansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja ! Dzięki temu możemy dla Was działać.

Piękna złota jesień zachęciła nas do wyprawy w góry Dzieci z "Przystani Świętego Mikołaja"

Piękna złota jesień zachęciła nas do wyprawy w góry Dzieci z "Przystani Świętego Mikołaja" wraz z rodzicami i opiekunami miały dzisiaj okazję podziwiać piękną panoramę Bielska z wagoników kolejki, która wywiozła nas na Szyndzielnię. A tam spacer do schroniska, cudowne widoki, wspólne pieczenie kiełbasy i zabawy integracyjne! Oj działo się! Okazało się, że nasze przystaniowe Dzieciaki, to również wspaniali piechurzy!

Cieszymy się bardzo z licznej obecności Mam i z takiej formy integracji dzieci polskich i ukraińskich, które bardzo szybko nawiązują więzi i razem spędzają czas!

Kochani, jesteście super! Do zobaczenia w Przystani

Projekt współfinansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja ! Dzięki temu możemy dla Was działać.

Zapraszamy DZIECI w wieku szkolnym na cotygodniowe spotkania w soboty od 9.00 -11.00 w domu parafialnym w Hałcnowie. Zajęcia są bezpłatne.

Za nami pierwsze spotkanie w "Przystani Świętego Mikołaja", a przed nami mnóstwo kolejnych! Dzieci z panią Sarą i Sonią przygotowały piękny plakat zatytułowany: "Nasza Przystań". Każde dziecko odbiło swoją rączkę i narysowało siebie!

Na kolejnych spotkaniach będziemy dalej ozdabiać plakat i salę, w której mieści się Przystań.

Przystań, to miejsce otwarte dla każdego dziecka, ukraińskiego i polskiego, bezpieczne i przyjazne. Na naszym przystaniowym plakacie jest jeszcze dużo miejsca na kolejne małe rączki!

Zapraszamy DZIECI w wieku szkolnym na cotygodniowe spotkania w soboty od 9.00 -11.00 w domu parafialnym w Hałcnowie. Zajęcia są bezpłatne.

Warto dołączyć i kreatywnie spędzić czas. Nic tak nie łączy, jak wspólna zabawa i radość z odkrywania swoich talentów! Przekonaliśmy się o tym dzisiaj, patrząc na radość dzieci i ich piękne prace!

Zapraszamy do obejrzenia relacji z Przystani i z Pracownia ceramiki i rękodzieła FormaDei, w której dzieci pod kierunkiem Pani Klaudii przygotowują piękne ozdoby ceramiczne

Informacje o zajęciach oraz zapisy pod nr tel.: 507 343 009

Projekt współfinansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja! Dzięki temu możemy dla Was działać.

Otrzymaliśmy kolejne dofinansowanie z Fundacji Świętego Mikołaja - II edycja "Przystani Św. Mikołaja" już od 08.10 ZAPRASZAMY

Bardzo nam miło poinformować, że uruchamiamy w Bielsku-Białej Hałcnowie II edycję "Przystani Św. Mikołaja" dzięki dofinansowaniu przyznanemu przez Fundacja Świętego Mikołaja!

Przystań rozpoczyna swoją działalność od jutra czyli od soboty 8.10. Co tydzień w soboty, w godzinach od 9.00-11.00 w sali w domu parafialnego w Hałcnowie będą się odbywały zajęcia integracyjne dla dzieci ukraińskich i polskich. Dzieci będą miały szansę wzajemnie się poznać, zintegrować poprzez zabawę i ciekawe zajęcia edukacyjne i artystyczne prowadzone przez panią Sarę - młodą i energiczną panią pedagog.

W ramach działania naszej świetlicy przewidziano również ciekawe wyjścia i wycieczki rekreacyjno-edukacyjne.

Zapraszamy dzieci do uczestniczenia w bezpłatnych zajęciach.

Z racji ograniczonej ilości miejsc obowiązują zapisy.

Informacje i zapisy: 507 343 009

Також запрошуємо дітей на БЕЗКОШТОВНІ зустрічі раз на тиждень у Парафіяльному домі в Галцнові, вулиця Wyzwolenia 334. Тривалість 2 години включає мистецькі майстер-класи, ігри, діти зможуть інтегруватися та проводити час разом. У рамках занять також будуть цікаві безкоштовні екскурсії.

Перші заняття 8.10

Реєстрація та інформація: Fundacja Światło Łagodne тел.: 507 343 009

Ласкаво просимо!

"Jak odzyskać siebie" - zapraszamy wszystkie Panie na trzecie warsztaty z cyklu "Moje WARSZTATOWO" już w sobotę ! NOWE FIO

Drogie Panie, już po raz trzeci zapraszamy do Domu Parafialnego w Hałcnowie na warsztaty przygotowane specjalnie dla Was. Tym razem będzie o tym, jak odzyskać siebie. Jak być asertywną, pozbyć się stresu i efektywnie odpoczywać.

Spotykamy się w sobotę 10.09 o godz. 9.00 Plan spotkania znajduje się na załączonym plakacie. Czekamy na Was!

Projekt sfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030

Szkoła tuż tuż ! Szkolne wyprawki dla naszych podopiecznych współfinansowane przez Fundacje Świętego Mikołaja

Witaj Szkoło! Dzisiaj do Szkoły Podstawowej nr 28 im. gen. Józefa Kustronia w Bielsku-Białej Hałcnowie przyjechał samochód pełen szkolnych wyprawek przygotowanych dla dzieci z Ukrainy w ramach Projektu "Przystań Świętego Mikołaja". Wyprawki zostały przekazane na ręce Pani Dyrektor Jolanty Fajkis i trafią do 30 ukraińskich dzieci, które już jutro rozpoczną nowy rok szkolny. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Szkoły za serdeczne przyjęcie i współpracę! Wszystkim życzymy wielu sukcesów i owocnej nauki, która poszerza nie tylko horyzonty, ale i serca!!!

Wielkie podziękowania dla Fundacja Świętego Mikołaja, która współfinansowała Projekt, dzięki czemu mogliśmy zakupić wyprawki i sprawić wiele radości naszym podopiecznym! 

Jak się bawią dzieci z Przystani Św. Mikołaja ? Zobaczcie sami !

Wczoraj dzieci z Przystani Św. Mikołaja bawiły się w Parku w Dechę. Nasze spotkania dobiegają powoli końca, ale bardzo się cieszymy, że mogliśmy od maja tak kreatywnie spędzać razem czas! Dziękujemy Fundacja Świętego Mikołaja, która współfinansuje projekt Przystani Św.Mikołaja rozsianych po całej Polsce! Serdecznie wszystkich pozdrawiamy z Bielska-Białej! 

Co słychać w naszej bielskiej Przystani św.Mikołaja?

Co słychać w naszej bielskiej Przystani św.Mikołaja?  Było trochę kulinarnie, trochę artystycznie, zabawowo na świeżym powietrzu i intelektualnie... mierząc się z planszówkami. Zresztą sami zobaczcie. Pozdrawiamy wszystkich wakacyjnie i słonecznie.

Projekt współfinansowany przez Fundację Świętego Mikołaja w ramach programu „Przystań św. Mikołaja”.

Świetna zabawa z "Przystanią św Mikołaja" ! Zobacz jak się bawimy :)

Wczoraj w "Przystani św.Mikołaja" dzieci z Ukrainy spędzały czas na świeżym powietrzu uczestnicząc w zabawach ruchowych, potem przyszła pora na małe co nieco przygotowane przez panią Lenę czyli pyszne naleśniki! Popołudnie spędziliśmy grając w planszówki, dzieci bardzo polubiły Hali Gali. Śmiechu było co niemiara!

Zapraszamy na kolejne zajęcia za tydzień w środę 6 lipca na godz. 11.00 - 14.00. 

Projekt współfinansowany przez Fundację Świętego Mikołaja w ramach programu „Przystań św. Mikołaja”.

Projekt "Przystań Świętego Mikołaja" wystartował !

W Bielsku-Białej Hałcnowie wystartowaliśmy z projektem Przystań Świętego Mikołaja dla dzieci z Ukrainy! Dzieci rozpoczęły zajęcia z języka polskiego, biorą udział w warsztatach ceramicznych w pracowni ceramiki FormaDei, spotykają się również co tydzień na zajęciach plastycznych i rekreacyjnych, animowanych przez panią Julię - psycholog z Ukrainy. Dzieci mają możliwość integracji, wspólnej zabawy, rozwijają swoje talenty i umiejętności. Przystań Świetego Mikołaja, to także przestrzeń wymiany informacji, odreagowania stresów, emocji i skorzystania z zajęć prowadzonych pod okiem pani psycholog. 

W tworzenie Przystani zaangażowana jest także lokalna społeczność oraz instytucje działające w dzielnicy, które wspierają i pomagają nagłośnić projekt prowadzony przez naszą Fundację. Parafia Nawiedzenia N.M.P udostępniła nam salę i boisko parafialne, Siostry Serafitki, goszczące rodziny ukraińskie, udostępniły salę, w której odbywa się kurs języka polskiego, Pani Renata Zuber - Prezes P-SKS "Beskidy" aktywnie wspiera i promuje nasze działania. Wszystkim serdecznie dziękujemy za okazane serce i konkretną pomoc!

 

Projekt współfinansowany przez Fundację Świętego Mikołaja w ramach programu „Przystań św. Mikołaja”. 

Tym razem Święty Mikołaj zawitał do nas wiosną!

Fundacja św. Mikołaja przyznała naszej Fundacji dofinansowanie, dzięki któremu tworzymy w Bielsku – Białej Hałcnowie, „Przystań św. Mikołaja" - miejsce spotkań i integracji dla dzieci i młodzieży z Ukrainy. W ramach „Przystani” zapraszamy dzieci i młodzież z Ukrainy na:

  • dodatkowe bezpłatne zajęcia z języka polskiego. Zajęcia będą się odbywały w poniedziałki w sali przy klasztorze Sióstr Serafitek w Hałcnowie w dwóch grupach wiekowych:
  • młodsza grupa klasy 1-4 godz. 16.30 -18.00
  • starsza grupa od 5 klasy godz. 18.00 - 19.30

Zajęcia rozpoczynają się w poniedziałek 9.05.2022 

  • bezpłatne zajęcia z ceramiki we wtorki i czwartki w godz. 16.30 -18.30. Zajęcia będą się odbywały w pracowni ceramiki FormaDei w Hałcnowie. W zajęciach jednorazowo może uczestniczyć 5 dzieci. 

Pierwsze zajęcia we wtorek 10.05.2022 o godz. 16.30. 

  • spotkania integracyjne w każdą środę w godz. 17.00-19.00 do Domu Parafialnego w Hałcnowie, w ramach których będą się odbywały zajęcia plastyczne, artystyczne i rekreacyjne. Zależy nam, aby dzieci mogły się integrować poprzez zabawę i wspólne spędzanie czasu. 

Na pierwsze spotkanie zapraszamy w środę 11.05.2022 na godz. 17.00 do Domu Parafialnego. 

Zajęcia będą prowadzone przez osoby ukraińskojęzyczne. 

Projekt współfinansowany przez Fundację Świętego Mikołaja w ramach programu „Przystań św. Mikołaja”. 

Osoby do kontaktu:
Małgorzata Kunicka tel. 507-343-009 Fundacja Światło Łagodne 
Renata Zuber tel. 507-862-180 P-SKS „Beskidy”